På svenska

Työmarkkinatutkimus

Työmarkkinatutkimus

Sähköposti:
tutkimus@kt.fi

Mika Juutinen

Tutkimuspäällikkö
Puhelin:
+358 9 771 2131
Matkapuhelin:
+358 50 502 0300
Sähköposti:
Mika.Juutinen@kt.fi
Organisaatio:
Kunta- ja hyvinvointialuetyönantajat KT

Anne Hotti

johtava työmarkkinatutkija
Puhelin:
+358 9 771 2324
Matkapuhelin:
+358 50 527 1092
Sähköposti:
Anne.Hotti@kt.fi
Organisaatio:
Kunta- ja hyvinvointialuetyönantajat KT

Juha Knuuti

työmarkkina-asiamies
Puhelin:
+358 9 771 2201
Matkapuhelin:
+358 50 304 8070
Sähköposti:
juha.knuuti@kt.fi
Organisaatio:
Kunta- ja hyvinvointialuetyönantajat KT

Riikka Krause

työmarkkinatutkija
Puhelin:
+358 9 771 2231
Matkapuhelin:
+358 40 827 4170
Sähköposti:
riikka.krause@kt.fi
Organisaatio:
Kunta- ja hyvinvointialuetyönantajat KT

Satu Lilja

työmarkkina-asiain sihteeri
Puhelin:
+358 9 771 2101
Matkapuhelin:
+358 50 320 9741
Sähköposti:
Satu.Lilja@kt.fi
Organisaatio:
Kunta- ja hyvinvointialuetyönantajat KT

Niina Paakkonen

työmarkkinatutkija
Sähköposti:
Niina.Paakkonen@kt.fi
Organisaatio:
Kunta- ja hyvinvointialuetyönantajat KT
Työmarkkinatutkimus
Tehtävät:
  • Työvapaalla

Juho Ruskoaho

työmarkkinatutkija
Puhelin:
+358 9 771 2021
Matkapuhelin:
+358 44 532 8467
Sähköposti:
Juho.Ruskoaho@kt.fi
Organisaatio:
Kunta- ja hyvinvointialuetyönantajat KT
Tehtävät:
  • Palkkataso- ja ansiokehitystilastot, palvelussuhdetilastot, sopimuskorotukset, työvoimakustannukset ja selvitykset.
  • Erityisesti: Lääkärisopimus (LS), Tuntialan sopimus (TTES)

Tanja Vierula

Työmarkkinatutkija
Puhelin:
+358 9 771 2035
Matkapuhelin:
+358 50 433 0662
Sähköposti:
Tanja.Vierula@kt.fi
Organisaatio:
Kunta- ja hyvinvointialuetyönantajat KT
Tehtävät:
  • Palkkataso- ja ansiokehitystilastot, palvelussuhdetilastot, sopimuskorotukset, työvoimakustannukset ja selvitykset.
  • Erityisesti: Teknisten sopimus (TS), Avainta/yleinen